Thousand mindenkinek: Nyitott utcák ünneplése

2022. május 13

Thousand mindenkinek: Nyitott utcák ünneplése

Romel Pascual a kerékpározás és a városok iránti szeretete, a gyermekkori otthona melletti folyó ösvényeken való kerékpározásától kezdve az United States legnagyobb nyílt utcai rendezvényének megszervezéséig tart. Manapság a CicLAvia ügyvezető igazgatójaként Los Angeles városában létfontosságú hangon képviseli a városi mobilitást és az akadálymentesítést. a hűvös délelőttöt töltöttünk Romellel a Művészeti negyedben, hogy többet tudjunk meg gazdag várostervezési és környezetvédelmi pályafutásáról, valamint arról, hogy nonprofit szervezete hogyan kelt reményt a globális járvány idején.


Romel a Chapter Collection sisakunkat viseli a Club Navy-ban. Vásárolja meg a megjelenését..

THOUSAND : Mesélj us .            

Romel PascualKépzésem szerint várostervező vagyok, és amióta az eszemet tudom, lenyűgöznek a városok és a városi terek. én ride fogok a házam melletti beton folyami ösvényeken, óvatosan navigálva lefelé a ferde beton folyóbázison. Elhaladtam a házak mellett, láttam az ipari területeket, és láttam a lovakat az emberek hátsó udvarában. Aztán valamikor hazamennék. 

Ma továbbra is aktív maradok, a nagyon fontos része a mindennapi életemnek. Legyen szó biciklizésről, teniszezésről (amivel 7 évesen kezdtem el, és versenyszerűen is foglalkoztam), vagy csak edzéssel, az aktív tevékenység egyensúlyban tart.

Ha visszatekintek, logikus, hogy azt a karrierutat választottam, amelyiket tettem. Pályafutásom nagy részét a környezeti igazságosság és a fenntarthatóság területén töltöttem. Az első teljes munkaidős munkám egy környezetvédelmi igazságügyi szervezetnél dolgoztam Bay Area-ben, ahol közösségszervező és érdekképviseleti munkát végeztem. A közösségi alapú vezetés kialakításáról és a közösségeket érintő kérdésekben a döntéshozatali folyamatban való részvételről szólt. 

A közelmúltban, mielőtt a CicLAviához kerültem, LA energia- és környezetvédelmi főpolgármester-helyetteseként dolgoztam a Villaraigosa kormányzat alatt, előtte pedig állami és szövetségi szinten dolgoztam – Kalifornia első környezetvédelmi igazságügyi miniszterhelyetteseként, valamint a nemzeti szinten vezeti az EPA Régió 9 Environmental Justice Programját. 

T: Mikor és miért került kapcsolatba a CicLAviával?

RP: 2009-ben ismertem meg a CicLAvia-t, amikor a CicLAvia alapítóinak a csoportja találkozott velem és kollégáimmal, amikor a polgármesteri hivatalban voltam. A csoportba olyanok kerültek, akik megtapasztalták a Cicloviát Bogotában, Colombia , és csodálatos elképzelésük volt, hogy autómentes utcákat hozzanak Los Angelesbe. 

A csoport már több hónapja találkozott és tervezget, és mint sok minden az utcák lezárásával kapcsolatban Los Angelesben, szükség van bizonyos szintű partnerségre a várossal. És hogy röviden leírjuk, mi (a Polgármesteri Hivatal) igent mondtunk a partnerségre és a CicLAviával való együttműködésre annak érdekében, hogy 10.10.10-én elhozzuk az első CicLAvia-t Los Angelesbe. Alpolgármesterként a CicLAvia megvalósításának szószólója és vezetője voltam a városházán.   

Hogy őszinte legyek, tekintettel arra, hogy ez lesz az első autómentes nyílt utcai rendezvény Los Angelesben, nem tudtam, mire számítsak az első CicLAvián, 10.10.10-én. Tudtam, hogy nagyon sok ember a CicLAviánál és a városi részlegeknél is nagyon keményen dolgozott a 10. 10. 10-ig. 

De azon az októberi reggelen valami egészen figyelemre méltó dolog történt. A közel nyolc mérföldnyi autómentes utcán olyan módon érezheti és hallhatja a várost, ahogy én még nem tapasztaltam. Láttál 100 000 mosolyt, hallottál örömteli beszélgetést és sok ember nevetését, hallottad a „helló” és „hogy van” és „ a nagyszerű nap ez” szavakat. Most először volt tudatában annak, hogy a nagyobb utcák közepén tartózkodik, és különböző módon tapasztalja meg a várost. Úgy érezte, megnyílt a képzeletünk – az épített és társadalmi környezetünkhöz való kapcsolódás lehetőségeiről. 

A évvel később, alpolgármesteri tisztségem után csatlakoztam az igazgatósághoz, majd a CicLAvia ügyvezető igazgatója lettem. 

A Ciclavia célja, hogy összekapcsolja az embereket a közösségben, és ünnepelje azt a sokszínűséget, amely városunkat a hellyé teszi. Ez a a új narratíva, amely emberközpontú, és felerősíti a kultúrát közösségeinkben és környékeinken, és ez az a hely, ahol az emberek örömmel vesznek részt Los Angeles utcáin a forgalomban, mert ember által hajtott közlekedési módok (kerékpárok, gördeszkák, korcsolyák, babakocsik, kerekesszékek és gyalog) használata.  
T: Hogyan tudja közösségünk támogatni a CicLAvia-t?           

RP: A CicLAvia a non-profit szervezet, amit a város, a Metro, az egyéni adományozók, alapítványok és szponzorok támogatásának és hozzájárulásainak köszönhetünk. A CicLAvia a a erőforrást igényel – mind anyagilag, mind pedig az emberek erejét. 

A legjobb személyzettel, igazgatótanácsunkkal és önkénteseinkkel rendelkezünk, akiket egy szervezet kérhet. Keményen és hosszan dolgozunk azon, hogy a naptári évben több CicLAvia-eseményt produkáljunk. Nagyon szerencsések vagyunk, hogy mindegyiknél kapunk közösségi támogatást CicLAvia amikor azt látjuk, hogy több tízezer ember – az élet minden területéről – jól érzi magát és kapcsolatba kerül egymással. 

Arra biztatjuk az embereket, hogy hozzák el barátaikat és családjukat a következő CicLAviára, különösen, ha még nem tapasztaltak ilyet. És meghívjuk azokat az embereket, akik szeretik és támogatják a CicLAvia-t, hogy legyenek havi támogatói a CicLAvia-nak. Akár a csésze kávé ára is lehet havonta.


T: Ön szerint mi a városi mobilitás jövője?

RP: LA a nagyon innovatív város, ahol egyre több erőforrást és infrastruktúrát építenek a multimodális mobilitás támogatására. Ennek ellenére továbbra is az egyszemélyes autó határoz meg bennünket, és ezt látjuk nap mint nap, amikor a forgalomban ülünk. 

De az elmúlt évtizedben azt tapasztaltuk, hogy megnőtt az étvágy a több választási lehetőség iránt a közlekedésben. Meghaladtuk az M és R intézkedést, hogy a következő néhány évben drámai módon javítsuk tömegközlekedési rendszerünket; több kerékpárutat láttunk kialakítani (bár sokkal többre van szükségünk); és láttuk a mikromobilitás növekedését. 

Létezik a alapja a üzemmódváltásnak. Hiszem , hogy a városunkban való mozgás gördülékenyebb módjával fogunk eljutni odáig , a több választási lehetőség áll a us . Csak nyitottnak kell lennünk a használatukra. És meg kell találnunk a módját annak biztosítására, hogy amikor az utcáinkat nem autózásra használjuk, akkor biztonságban kell éreznünk magunkat. 

Bár sokan azt gondolhatják, hogy városunk közlekedési identitása kizárólag az autó, én úgy gondolom, hogy valahányszor részt veszek a CicLAvia-n, vagy sétálok/biciklizek élénk és sokszínű közösségeinkben, mobilitási ritmusunk folyamatosan változik.

 Minél több választási lehetőséget biztosítunk, minél több lehetőséget bátorítunk a viselkedés megváltoztatására, annál kevésbé leszünk függőek az egyszemélyes autótól, mint fő közlekedési módunktól.  

T: Hogyan változott meg a CicLAvia a „poszt-pandémiás” világban?   

RP:Miután befejeztük a 2020. februári CicLAvia-t Dél-LA-ban, a világ megváltozott, és döntést kellett hoznunk a 2020. áprilisi CicLAvia elhalasztásáról a járvány miatt. És csak 2021 augusztusában tértünk vissza a földre a wilmingtoni CicLAviával. Ez körülbelül 18 hónap telt el az események között – ez a leghosszabb különbség az események között, amióta 2010-ben indultunk.    

A járvány miatt még jobban elköteleztük us a CicLAvia termesztése iránt a járvány utáni világban.

2021 nyár végén, amikor a járvány kezdett enyhülni, Angelenos alig várta, hogy visszatérjen néhány olyan élvezetes tevékenységhez és rutinhoz, amelyről az elmúlt évben hiányzott, miközben megőrizte a járvány által hozott mellékhatásokat, például a lassabb utcákat és a tisztább levegőt. A CicLAvia a méltó helyzetben volt ahhoz, hogy reményt keltsen és társadalmi bizalmat keltsen, és helyreállítsa a közösség kényelmét, amikor kikerültünk a járványból. 

        

T: Ön szerint a világjárvány milyen hatással volt a városok és közösségek jövőjére?    

 RP: A járvány us számára nehéz volt (és az is). Teljesen világos volt, hogy nem minden közösség élte meg ezt egyformán, és sok alacsony jövedelmű színes bőrű közösségünk aránytalanul nagy hatással a , különösen gazdaságilag. 

 A járványos zárlat időszakának elején hírek jelentek meg arról, hogy mennyivel tisztább a levegő, mert kevesebb ember vezetett. Voltak cikkek a „kerékpár-bummról”, ami azt jelenti, hogy minden eddiginél többen vásároltak kerékpárt, és sok üzletben elfogytak a kerékpárok. Több embert láttunk sétálni a környékükön, többen biciklizni, többen élvezni a szabadban. Azt tapasztaltuk, hogy megnőtt a figyelem a mentális egészségre és a jólétre. Láttuk, hogy a szabadtéri étkezés életképes és vágyott étkezési élménnyé vált. 

Sok dolog, amit az imént említettem, számomra a közös szál – a városi környezetünkkel való kapcsolat. Remélem, hogy a járvány alatt tett tevékenységünk pozitív oldalai a járvány után is folytatódnak.  

T:Szerinted hogyan néz ki a autómentes Los Angeles? 

RP: Hogyan juthatunk el ebbe a jövőbe előbb, mint utóbb? A jövőben IBízom benne, hogy lesz a városunk autómentes utcák rendszerével, és hogy a urézkarcok legismertebb utcáink közül néhány leszgyere autómentesen... Nem egyszerűen azért, mert nem akarunk autókat rájuk, hanem azért, mert az autómentes utcák éppúgy életképesek a mindennapi szükségleteinknek, mint a manapság használt utcák az autóknak. Némi szempontból, ha megtapasztalja a CicLAvia-t, körülbelül 20 percet vesz igénybe a nyolc mérföldes útvonal megtétele kerékpárral (hétköznapi tempóban). Elképzelném, hogy a zsúfolt hétköznapon ugyanezen a útvonalon autóval sokkal hosszabb lenne.

T: A CicLAvia az US legnagyobb nyílt utcai rendezvénye . Ön szerint mitől különleges a CicLAvia?

RP:Úgy gondolom, hogy a világon minden nyílt utcán zajló esemény különleges – Bogota kezdte az egészet, és a világ több száz városa követte. 

A CicLAvia története és élménye számomra a szól, hogy mi teszi LA a különleges és dinamikus hellyé. A világ egyik legváltozatosabb városa vagyunk. Több mint 120 különböző negyedből a város vagyunk, mint például Wilmington, South LA, Silverlake, Pacoima, Velence, Mid City, Hollywood, Kínai negyed, Művészeti negyed stb. Milyen CicLAviamegtette, épüldtkörül tapasztaljavárosrészeket, és ünnepeljük népünk és kultúránk sokszínűségét. Mindannyian ugyanazt tapasztaljuk… együtt! Nem számít, ki vagy, vagy honnan jössz… a CicLAvia élmény a közösségünkhöz való kollektív kapcsolatról szól.l környezet. 


Vásároljon Romel stílusát és ragadja a Club Navy Chapter sisak val vel Teknőspáncél ellenző.


T: Mi a kedvenc CicLAvia rou-ja?te

RPA kezdetek óta minden CicLAvia nyílt utcai rendezvényen ott voltam. Mind a 38, és nehéz kiválasztani akedvenc, mert mindegyik különleges számomra. De a legelső CicLAva 10.10.10-én bemutatta a lehetőségeket, hogy milyen lehet a CicLAvia… szóval talán ez lenne a legemlékezetesebb számomra.

T: Mi a következő lépés Ön és a CicLAvia számára? 

RP:A a jövőjét fényesnek látom. Naptári évben minden eddiginél több eseményt fogunk készíteni – új útvonalakat és néhány régi útvonalat is. Számomra a CicLAvia nagyon fontos, különösen a világjárványból való kijutás során, mert ez a tér és hely, ahol újra kapcsolatba lépünk egymással, a emberek és a közösségek..


Maradj kapcsolatban